Service och Reservdelar

Sundahls Maskinaffär är generalagent för Schaeff/Terex/Atlas. Här nedan finner du en översikt över våra återförsäljare där du kan få hjälp med reservdelar och service på just ditt område.

Götaland:

Staffanstorp:
Göranssons Maskiner
046-5406000

Karlskrona:
Sundahls Maskinaffär
0455-59600

Växjö:
Sundahls Maskinaffär
0470-744000

Vetlanda:
Höglandets Maskin
0383-747740

Kungälv:
Axima i Göteborg
0725-688 201

Motala:
MaskinCity
0141-202290

Svealand

Karlstad:
Maskin Väst
054-808380

Uppsala:
Traktor Nord
018-183080

Södertälje:
Traktor Nord
08-50665700

Norrland

Hudiksvall:
X-Maskiner
0650-16100

Sundsvall:
X-Maskiner
060-525656

Örnsköldsvik:
X-Maskiner
0660-71045

Östersund:
X-Maskiner
063-36393

Piteå:
Traktor City
0911-66420

För att kunna se bilderna i Terex reservdelsprogram, klicka HÄR.

Reservdelar Växjö Telefon: 0470-744020

Torbjörn Carlsson
Reservdelsansvarig
0470-744026
torbjorn.carlsson@sundahls.se

Tommy Malmkvist
Reservdelar
0470-744025
tommy.malmkvist@sundahls.se

Jan-Åke Solberg
Reservdelar
0470-744022
janake.solberg@sundahls.se

Jimmy Karlsson
Reservdelar Grönyte
0470-744023
jimmy.karlsson@sundahls.se   

Fredrik Gustavsson
Reservdelar Entreprenad
0470-744024
fredrik.gustavsson@sundahls.se

Reservdelar Karlskrona

Stefan Pettersson
Reservdelar Butik/Service
0455-59600
stefan.pettersson@sundahls.se

Service Växjö

Lantbruk/Grönytor

Anders Nykvist
Servicechef Lantbruk/Grönytor
0470-744032
verkstaden@sundahls.se

Skog

Per Claesson
Servicechef Skog
0470-744033
per.claesson@sundahls.se

Entreprenad

David Johansson
Servicechef Entreprenad
0470-744031
david.johansson@sundahls.se